Kommenteeri

Tee oma pea õliseks

Mõnus niisutav seesamiõliga mask juustele. Isegi kui harrastad šampoonivaba elustiili, julgustan seda proovima, sest üleliigne seesamiõli tuleb ka looduslikke vahendeid kasutades juustelt maha. Rhassoul savi aitab väga hästi juuksed õlist puhtaks teha.
See seesamiõli ja ingveripulbriga juustehooldus jõudis minuni juba mitu aastat tagasi, kui lugesin ayur veda kohta. Ei mäletagi täpselt, kust ma selle leidsin. Ayur vedas kasutatakse kehahoolduses seesamiõli üsna laialdaselt.

Seesamiõlimask peanahale

1‒2 spl seesamiõli
¼ tl jahvatatud ingverit
1‒2 tilka eeterlikku õli (soovi korral)

1. Soojenda õli veevannil, lisa ingveripulber ja soovi korral paar tilka eeterlikku õli.
2. Tee sõrmeotsad õliseks ja masseeri oma peanahka. Võid peanaha lähedalt juukseid ka salkudena sikutada. Kerge tutistamine ergutab peanaha vereringet.
3. Lõpetuseks võid juuksed kogu pikkuses õliseks teha ning pea sooja käteräti sisse mässida. Hoia õli peas pool tundi, seejärel pese kaks korda järjest või seni kuni tunned, et üleliigne õli on juustelt maha pestud.

Seesamiõli sobib juustele ja peanahale väga hästi. Korrapärane peanahamassaaž seesamiõli ja jahvatatud ingveri seguga võib leevendada juuste hõrenemist, vähendada hallide juuste ja kõõma teket. Tee hooldust üks-kaks korda kuus.

Kes juukseid õliseks ei soovi teha, võib niisama aeg-ajalt enda juukseid peanaha lähedalt tutistada. See ergutab peanaha vereringet ja soodustab juuksekasvu.


Selle retsepti leiad ka e-raamatust "Isemoodi ilus". Raamatus on veel 15 retsepti, mida saad ise oma koduses spaas järgi proovida! Loe, kuidas sündis idee kirjutada e-raamat.

Lisa kommentaar

Email again: