Kommenteeri

Miks ma kirjutasin e-raamatu?

Mulle meeldib oma elu elada nii, et see kahjustaks mind ja minu ümbritsevat keskkonda võimalikult vähe. Teen seda nii hästi kui ma oskan ja arenen sellel teekonnal pidevalt. Veidi lähemalt mõnest põhjusest, miks ma e-raamatu otsustasin kirjutada.
Umbes 7 aastat tagasi revideerisin ma suurema osa oma kosmeetikast ära. Minu koju oli kogunenud palju pudeleid ja tuube, mis pidid aitama mul kroonilisest aknest lahti saada, aga enamasti need tooted mu nahal ei töötanud. Ühel hetkel jõudis minuni tugevalt teadmine, et saab ka teisiti ja võib-olla on akne leevendamiseks hoopis loomulikumaid viise.

Enne seda, praegusest hetkest umbes 10 aastat tagasi, avastasin, et ma olen huulepalsamist sõltuvuses. Tegelikult juhtis sellele tähelepanu üks mu tollane lähedane inimene. Ise ma polekski seda märganud. Kui ma ennast rohkem märkama hakkasin, siis panin tähele, et kasutasin huulepalsamit tõesti kümneid kordi päeva jooksul. Mu huuled olid nii kuivad, et ma ei saanud muud moodi hakkama, kui pidin neid kogu aeg niisutama. See oli esimene hetk mu elus, kus ma mõistsin, et võib-olla kõik kosmeetika ei ole meile hea.  Vahetasin oma huulepalsami looduslikuma vastu välja ja probleem kadus.

Kosmeetikavaba elu tõi mu ellu hästi palju ruumi ja aega. Mu sahtlid ja riiulid vabanesid üleliigsest. Mul ei olnud enam vajadust käia poodides ja uurida erinevaid uusi vahendeid, mis võiksid mu olukorda parandada, sain sellele kuluvat aega ja raha kasutada hoopis muuks. Üleliigsest loobumine aitas mul keskenduda teistele asjadele.

2020. aasta alguses hakkasin huvilistele tegema kreemi- ja huulapalsami töötubasid, et enda kogemusi ka teiste huvilistega jagada. Mul oli soov enda retsepte jagada ilusti vormistatult. Sealt edasi mõtlesin, et tegelikult peaks sinna juurde kirjutama ka sellest, miks võiks mõelda selle peale, mis me oma nahale määrime jne. Siis rändas mu mõte selleni, et ega kõik mu sõbrad ja tuttavad, kes elavad erinevates Eesti nurkades või üldse kuskil kaugel, ei jõua mu töötubadesse ka parima tahtmise korral, aga aeg-ajalt nad ikkagi küsivad mu käest temaatilisi küsimusi. Soovisin ka neile neid teadmisi kuidagi kompaktselt jagada. Nii jõudsingi e-raamatu mõtteni. Ja täna on "Isemoodi ilus" juba olemas!

Ma ei teinud seda raamatut üksi. Teksti toimetas Helen Külvik, keeletoimetaja oli Monika Salo, kujundaja Jaana Ahlberg. Suurem osa fotosid on minu enda tehtud, aga siin on ka palju Ruth Mändma fotosid. Aitäh kõigile, kes selle raamatu valmimisse panustasid. Suur tänu, sõbrad, kes te selle raamatu sündmisele kaasa elasite.

E-raamatus on kokku 76 lehekülge, seejuures on 16 erinevat retsepti, mida saad ise kodus järgi proovida. Retseptid on sellised, kus on võimalikult vähe koostisosasid, v.a paar üksikut, kus on natuke rohkem . Leidub retsepte nii nahale kui juustele.

Piilu raamatusse ja kasuta võimalust osa peatükke tasuta alla laadida!

Lisa kommentaar

Email again: