Kommenteeri

5 põhjust, miks šampoonist loobuda

Kasutasin poešampooni viimati 2013. aastal ja siiani pole seda otsust kahetsenud. Lisaks juustele märkasin ka muid muutusi. Järgnevalt viiest põhjusest, miks šampoonist loobumine on hea mõte. Need ei ole tähtsuse järjekorras ja sinu motivatsioon ja isiklikud põhjused võivad vabalt hoopis teised olla.

Rohkem ruumi

Üks põhjus, mis mind šampoonist loobumise poole viis, oli see, et mu ellu oli kuhjunud päris mitu pudelit šampooni, mida ma lõpuni ei kasutanud. Mingil hetkel need pesuained mu juustele enam ei sobinud ja pidin uue šampooni ostma. Ühel hetkel oli vannitoas päris palju poolenisti täis pakendeid. Kõlab tuttavalt? Kui hakkasin looduslikke pesuvahendeid kasutama, sain oma vannitoa pakenditest puhtaks ja pesuruumi koristamine muutus tulemusena lihtsamaks.

Rohkem juukseid

Minul olid poešampooni kasutades üsna õhukesed juuksed, mis kippusid üsna tihti ka välja langema. Olukord muutus, kui ma šampooni kasutamisest loobusin. Eriti jõudsalt hakkasid juuksed kasvama pärast seda, kui neid rhassoul saviga pesema hakkasin. Mõned looduslike pesuvahendite kasutajad märkavad, et nende juuksed muutuvad laineliseks või hakkavad kergelt lokki minema. See tuleb sellest, et su juuksed saavad olla loomulikult, pesuvahendid ei tee neid raskemaks, sirgemaks vms. Nii võidki ühel hetkel avastada, et su loomulikud juuksed on tegelikult hoopis kergelt lokkis.

Säästad ennast ja keskkonda

Šampoonis leiduvatest ühenditest võib kujuneda sõltuvus. Pesuained pesevad peanaha puhtaks ja peanahk hakkab kiiresti rasu asemele tootma. Mida tugevam pesuaine, seda rohkem ja kiiremini rasu tekib. Sellest kujuneb nõiaring, mis võib lõppeda sellega, et ühel hetkel avastad, et pesed oma pead iga päev. See on sinu jaoks normaalne ja sa ei pane seda isegi tähele, aga see ei pea nii olema.

Pesuainetes sisalduvad keerulised ühendid võivad lõpuks loodusesse jõuda, sest puhastusjaamad ei saa kõike kahjulikku reoveest eemaldada ja nii jõuab osa nendest heitvette. Pea meeles, mida vähem keemiat enda kehale (ja kehasse) paned, seda puhtam vesi jõuab tagasi loodusesse.

Säästad aega

Poešampoonist loobumisel avastavad paljud teatud aja pärast, et pesevad oma juukseid harvem kui varem. Kui peanahk toodab vähem rasu, siis peab seda ka vähem pesema. Lisaks pesemisele säästad aega ka uue šampooni ostmise arvelt. Alahinnata ei tasu ka minuteid, mis muidu kulusid vannitoas pudelite ja pakendite korrastamiseks.

Säästad raha

Looduslikud pesuvahendid on üldjuhul odavamad kui traditsiooniline šampoon. Kuna poešampoonist loobumisel pesed juukseid harvem, siis kulub neid ka vähem. Olenevalt sellest, kui kalleid juuksehooldusvahendeid kasutad, võid šampoonist loobumisel aasta jooksul üsna suure summa kokku hoida. Säästetud summa võid annetada, investeerida, hobidega tegelemiseks või enda harimiseks kasutada.

Loe šampoonist loobumise kohta ka e-raamatust "Isemoodi ilus". Loe, kuidas sündis idee kirjutada e-raamat.


Lisa kommentaar

Email again: