Kommentaarid (20)

Miks eelistada looduslikku kehahooldust? + tasuta tööleht

Leidub palju põhjuseid, miks looduslikku kehahooldust eelistada. Jagan oma mõtteid ja avastusi, mis mul kosmeetikavaba(ma) elu jooksul on tulnud.

1. Parem tervis ja parem kehatunnetus

Kosmeetikatoodetes ja kodukeemias leidub suur hulk ühendeid, mis mõjutavad meie hormonaalsüsteemi ja immuunsust. Kõik, mis jõuab su nahale, jõuab suuresti ka vereringesse ‒ pole oluline, kas oled naine või mees. Nahk on meie suurim elundkond; eri uuringute järgi jõuab meie vereringesse 60‒90% kosmeetikatoodete koostisosadest.

2. Selgemad mõtted

Kui meie keha ei pea meie organismist välja eraldama keeruliste nimetustega aineid, siis on meil rohkem energiat, et toimida loomulikul moel. Ilmselt oled ka ise täheldanud, et kui süüa kergemalt ja tervislikumalt, siis on kergem olla, tuju on parem ja keskendumine pole üldse probleem. Samasugune mõju meie kehale on ka kosmeetikatoodetel ja kodukeemial, millega me kokku puutume.

3. Rohkem ruumi ja aega

Kui sa otsustad enda eest hoolitseda loomulikumalt ja looduslikke mooduseid kasutades, siis avastad, et saad oma riiulitelt ja sahtlitest päris ohtralt tooteid ära visata. Selle tulemusena vabaneb palju ruumi nii kehale kui ka vaimule.

4. Võimalus iseennast tundma õppida

Me kõik oleme isesugused. Kosmeetikatooted on küll loodud nahatüübi järgi (kuiv, rasune, „kombineeritud“ nahk jne), aga tegelikult on see justkui nõiaring, kus pead kogu aeg uusi tooteid otsima, sest ükski ei sobi. Võib-olla on just teatud toodete tarvitus muutnud su loomulikku nahatüüpi? Näiteks alkoholi sisaldavad tooted kipuvad nahka kuivatama, liiga rasvased tooted ummistavad suurepoorilist nahka.

5. Loovuse arendamine

Looduslik kehahooldus eeldab päris palju omal käel katsetamist ja isetegemist. See on suurepärane võimalus lasta fantaasial lennata. Ühtäkki võid avastada, et leiad loovad lahendused isegi siis, kui mõnes muus eluvaldkonnas on katsumusi.

6. Vähem häirivaid lõhnasid

Kas sa oled endalt kunagi küsinud, kuidas lõhnab puhtus? Mõtle sellele pisut. Puhtus ei lõhna sidruni, virsiku ega männimetsa järele. Ometi on paljud šampoonid, dušigeelid, seebid, meigieemalduspiimad, näoveed jm sedaladi tooted lõhnastatud. Osaliselt varjab see lõhn toorainete kombinatsiooni ebameeldivat „lõhna“.
Meie aju peab päeva jooksul registreerima sadu aistinguid ja see avaldab mõju meie tähelepanu- ja keskendumisvõimele. Me ei saa mõjutada seda, kuidas lõhnab toidupood, kino- või teatrisaal, spordiklubi, ujula, haigla, kaubanduskeskus või klassiruum. Nendel kohtadel on kõigil oma eripärased lõhnad. Küll aga saame kontrollida, kui palju me ise iga päev lisame eri lõhnavarjundeid sellesse buketti.

7. Keskkonnahoid

Kõik, mida me tarbime, tuleb kuskilt ja selle jäägid jõuavad kuhugi. Mida vähem me tarbime, seda vähem koormame oma tarbimisotsuste tõttu keskkonda mitmesuguste jääkidega. Parem on vähem tarbida. Kui tarbida, siis võimalikult vähese pakendi ja koostisosadega tooteid.

Kui palju kosmeetikat sa iga päev kasutad?
Kui tunned, et soovid oma kosmeetika tarbimisele teadlikumalt läheneda ja teha jätkusuutlikumaid valikuid, siis esimese asjana tasub kirja panna, milliseid tooteid sa kasutad.

Siin üks lihtne tööleht, mida täites saad teada, kui paljude kosmeetikatoodete ja kodukeemiaga sa igapäevaselt kokku puutud.

Kui soovid osa kosmeetikast ise valmistada, siis e-raamatust "Isemoodi ilus" leiad 16 retsepti, mida kodus järgi proovida. Kokku on raamatud 76 lehekülge kasulikku sisu.
Tasuta töölehtLisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (20)
agIdvrtwn ZqizRnWwBAcbM · 29. oktoober 2021
HcsrUfFChQTel iKgFfTqsXePBMbS · 29. oktoober 2021
ywXQVUdraYNieWG EfiuDrshCAZgcNj · 6. detsember 2021
iLPFOItb dGputrBMaS · 6. detsember 2021
oxzcnYOqHuisFhBa DeqnMmKTNwi · 24. detsember 2021
pNOkjalMEhgnq ixgrlcZLtNe · 24. detsember 2021
IKePDQvns iycMsYbVkzdGR · 22. märts 2022
RFZyMvjawme eRAKvctdOkSgGy · 22. märts 2022
ABSLoKWrJmFVI dNxMbPDlGzpZqF · 29. märts 2022
xZqAkDMmcNu BAHsjnLEobzCS · 29. märts 2022
vgWQbEyxshtmK DEyXvfORKhaI · 4. aprill 2022
GuHEYICsUWBNx yTxWvqKwEj · 4. aprill 2022
DArMHXdY VaGdUbZsJDzMP · 11. aprill 2022
XJtZQmlyf pxjtKdmALZEvf · 11. aprill 2022
QNOybTvZdYz uVqXEHTb · 8. mai 2022
jWyzeYnRBJpTCEM cIVaNUrH · 8. mai 2022
ebynZTmfH UZTpYIoVtvD · 27. mai 2022
kfxhiVjBGCaHv XsiGQWEY · 27. mai 2022
lGDUYJvrqjRLoXP XUsChyGulOmfpVaH · 29. juuni 2022
JPGyNgei hbOGiIQXnRsAlFU · 29. juuni 2022