Kuidas looduskosmeetikat valida?
Nendele, kes tunnevad, et ise tegemine ei ole jõukohane ja eelistavad kosmeetikat endiselt poest osta, mõned soovitused, mida poodlema minnes silmas pidada.
Hinda oma vajadusi
Küsi endalt, kas sul on tõesti seda toodet vaja. Kas sa ostad kosmeetikat ainult selleks, et saavutada hea enesetunne? Kas see toode lahendab su probleemi? Paljude krooniliste nahamurede põhjused on üldjuhul milleski muus. Kergem kosmeetika võib muredele ajutise lahenduse tuua, kuid kindlasti tuleks püüda välja selgitada juurpõhjus ja seda leevendada. Tee kosmeetika kasutamise ülevaade, pane kirja kõik oma kosmeetika- ja kodukeemiatooted. Võid avastada, et saaksid hakkama ka vähemaga.
Võimalikult vähe koostisaineid
Üks tervisliku toitumise põhimõtteid on see, et kõige parem on toit ise valmistada. Valmistoidule on lisatud palju lisaaineid ning sageli kasutatud teisi valmistooteid, seega peab meie keha seedima rohkesti lisaaineid.
Sama kehtib ka kosmeetika puhul. Kui sulle sobib naha niisutamiseks puhas taimeõli, siis on sul vedanud ja saad väga vähesega hakkama. Ent tihti vajab meie nahk kreemi, mis imendub naha sisse paremini. Sel juhul tasub meeles pidada, et mida vähem sisaldab toode koostisaineid, seda lahjem on „kokteil“, mis su vereringesse jõuab.
Kui toodet saab osta poeriiulilt ja selle koostises on näiteks vesi,
mitmesugused õlid ja rasvad, siis võib olla kindel, et see sisaldab
säilitusaineid, sest lisaaineteta oleks toode kõlblik ainult mõned
nädalad.
Uuri tundmatute koostisainete kohta
Isegi kui pakendil on kirjas, et tegemist on loodusliku tootega, peaks mõnest andmebaasist (näiteks SkinDeep) järele uurima, millist mõju võivad koostisosad avaldada. Nii mõnelgi koostisosal on hulk sünonüüme, mis võivad segadusse ajada. Pea meeles, et isegi kui iga koostisosa mõju eraldi ei ole negatiivne, on eri toodetest kokku pandud segu märksa kangem.
Uuri sertifikaatide kohta
Igal (öko)sertifikaadil on oma nõuded. Alati ei pruugi see tähendada seda, et toode on täiesti looduslik. Näiteks tehakse koostisosade kohta erandeid, muu hulgas selliste säilitusainete (petrokemikaalide) kohta nagu parabeenid. Pealegi on sageli lubatud ka sünteetilised lõhna- ja värvained.
Usalda oma nina
Kui oled poes, kus leidub ka mõni proovitoode, siis kindlasti nuusuta seda. Kui sa ei kasuta iga päev tugevaid parfüüme, saad lõhna järgi hinnata, kas see toode tekitab sinu kehas hea tunde või mitte. Kui sa pole endas täiesti kindel, võid võimaluse korral paluda proovipurki või väikest proovikogust, et saaksid kodus veidi selle tootega harjuda.
Erinevad retsepte koduse kosmeetika valmistamiseks leiad e-raamatust "Isemoodi ilus".